V Hradci Králové pozve například do Kaple svatého Klimenta, jedné z nejstarších církevních staveb u nás, která byla přestavěna podle plánů Santiniho. V Hradci Králové zvou pořadatelé také do biskupské rezidence, u které Santini dokončil například křídla uzavírající pravoúhlé nádvoří a přidal dominantní průčelí na náměstí. Program v krajském městě nabídne i příklad nejaktuálnější architektury, tedy prohlídku budovy regionální centrály ČSOB, která se vyznačuje ohleduplností k životnímu prostředí.
Dalším „santiniovským“ zastavením bude zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, kde se návštěvníci seznámí s historií výstavby původně letního sídla Františka hraběte Kinského pojmenovaného po císaři Karlu VI.
Po stopách Jana Blažeje Santiniho se festival vydá i do Lázní Bělohrad. Tamní zámek i barokní farní kostel Všech svatých je rovněž přisuzován slavnému architektovi. V Lázních Bělohrad dojde také na komentovanou prohlídku budovy nové radnice s jejími autory, architekty Davidem Pavlištou a Vojtěchem Ružbatským. Stavba byla nominována na Českou cenu za architekturu. V zámecké Oranžerii festival nabídne workshopy pro děti.

V Jaroměři je na programu Dne architektury komentovaná prohlídka Wenkeova obchodního domu, který je považován za přední dílo české moderní architektury mladého Josefa Gočára. V minulých letech prošel objekt rekonstrukcí, která rozšířila prostory přístupné pro veřejnost a propojila jednotlivé stavby městského muzea v jeden komplex.
V Jičíně festivalový program nabídne několik akcí. Na procházku po plastikách ve veřejném prostoru se členkami Jičínského spolku pro architekturu a urbanismus se zájemci vydají ke známým i trochu zapomenutým pamětním deskám, pomníkům a sochám. Další z procházek povede po stavbách nejvýznamnějšího jičínského architekta a urbanisty Čeňka Musila nebo ulicemi rodinných domů vystavěných v prvních dvou desetiletích 20. století.
Příznivci současné architektury se mohou v rámci festivalu vypravit k vodojemu u Markvartic u Sobotky s výhledem na hrad Trosky s jeho architektem Zdeňkem Balíkem. Betonová a nevšední monolitická stavba kombinuje vodní nádrž a místo k odpočinku s posezením a výhledem na hradní zříceninu a byla nominována na Českou cenu za architekturu.
V Opočně se kombinovaný program festivalu, zahrnující prohlídky, přednášky a výstavy, zaměří na záchranu a využití prázdné památky Kapucínského kláštera. Své projekty představí studenti a studentky architektury společně s architektem Oldřichem Bittnerem.

V Náchodě bude zahájena výstava projektů studentů a studentek architektury věnovaných městu. Jejich tématem byly možnosti vestavby takzvaného Špalíčku jako životodárného městského prvku a využití potenciálu tří náchodských viaduktů.
Ve Dvoře Králové nad Labem bude možné mimořádně navštívit administrativní budovu bývalé textilní firmy Sochor od architekta Pavla Janáka.
V Šedivinách se týden před zahájením festivalu uskuteční veřejná debata na téma současné architektury v chráněných krajinných oblastech se zaměřením na krajinu Orlických hor.

Kompletní program festivalu je k dispozici na www.denarchitektury.cz.