„Počasí se promítá i do naší činnosti. Za poslední hodiny jsme zasahovali u 6 dopravních nehod (z toho byly 4 na Trutnovsku) a asi v desítce případů jsme odstraňovali spadlé stromy z komunikací. Buďte pozorní, přizpůsobte jízdu stavu vozovky a pozor na pády stromů. Spadlé stromy z komunikací odstraňovali hasiči na Rychnovsku (Libel, Slatina nad Zdobnicí), Trutnovsku (Rudník, Kuks), Náchodsku (Machov, Nové Město nad Metují) a Jičínsku (Stará Paka, Železnice, Dětenice, Úbislavice),“ informovali hasiči v úterý ráno na svém účtu na sociální síti X.

ČHMÚ přitom varuje před novou sněhovou pokrývkou a náledím, v polohách nad 600 m by se mohly místy tvořit sněhové jazyky a na horách i závěje.

U Petříkovic na Trutnovsku narazil linkový autobus do spadlébho stromu. V autobuse, v němž cestovalo včetně řidiče sedm lidí, se nikdo nezranil. Bez zranění se naštěstí obešla i srážka dvou osobních aut v Adamově. Hasiči pak vyprošťovali například také kamion zapadlý na krajnici u Babí.

Za Bartošovicemi v Orlických horách v úterý dopoledne uvízl kamion a nebyl jediný. Kvůli vyprošťování musela být dočasně uzavřena silnice u Vrchní Orlice, která rovněž pod Bartošovice spadá. Sypač se tu ocitl v příkopu. Po obědě si vynutila omezení v dopravě v Bartošovicích kolize autobusu s osobním autem. Provoz byl řízen kyvadlově, nikdo se naštěstí nezranil. U Rychnova nad Kněžnou na silnici první třídy I/14 zase havarovalo nákladní auto do příkopu.