Margita Dohnalová Řezníčková je 44letá kadeřnice z Uherského Hradiště, která má širokou základnu spokojených zákaznic. Od roku 2022 však nemůže svou práci vykonávat naplno, jelikož bojuje s agresivní formou rakoviny prsu.

I přesto, že žena okamžitě podstoupila léčbu chemoterapií, ozařování a imunoterapii, nemoc se jí nedaří porazit. Po následném zjištění, že se jedná o chemorezistentní onemocnění, léčbu ukončila. Nyní hledá cestu, jak rakovinu prsu porazit jinak. Nabízí se čištění krevní plazmy i protinádorová vakcína. Všechny možnosti jsou však velice drahé. Margita Dohnalová Řezníčková proto prosí o pomoc nejen své věrné zákaznice, ale i širokou veřejnost.

Na léčbu její tělo nereaguje

Kdo je Margita Dohnalová Řezníčková? Oblíbená kadeřnice, máma 13leté Violetky, milující manželka, ale také neskutečně silná a usměvavá žena. Všichni ji znají jako akční ženu s nevyčerpatelnou energií a vysokou mírou empatie.

Vždy měla srdce otevřené, a to pro kohokoliv, kdo se ocitl v nesnadné životní situaci. Nyní však pomoc potřebuje sama Margita Dohnalová Řezníčková. Nedaří se jí totiž porazit agresivní formu rakoviny prsu.

„Nemoc Margitu nijak nezastavila. Nepodlehla strachu z nemoci a bojuje. Nyní už má za sebou dva roky náročné léčby chemoterapií a imunoterapií. Bohužel se však zjistilo, že se jedná o chemorezistentní onemocnění a musela léčbu ukončit,“ hovoří ve sbírce na dobročinné platformě Donio její neteř Aneta.

Ani přesto to však Margita Dohnalová Řezníčková nevzdává. Je ochotná udělat prakticky cokoliv, aby mohla svou dceru vidět dospívat. Ani na okamžik neztrácí svůj charakteristický úsměv a víru. Po dlouhém hledání konečně našla možnost alternativní léčby, kterou jí dle její neteře schválili i lékaři.

Rakovina prsu

  • „V České republice je každý rok diagnostikováno více než 7200 nových případů onemocnění. To je více než 130 pacientek na 100 tisíc českých žen. Na následky karcinomu prsu každoročně zemře přibližně 1600 žen,“ uvádí Národní program pro screening karcinomu prsu v České republice Mamo.
  • Jedinou možností boje s rakovinou prsu je včasná diagnostika a léčba.
  • Přístup České republiky je v tomto ohledu ojedinělý. Nabízí celonárodní program prevence pro všechny ženy. Pokud se navíc onemocnění nachází v rodinné anamnéze, preventivní vyšetření mohou podstupovat i ženy mladší 45 let.

Terapie rakoviny a integrativní medicína

Margita Dohnalová Řezníčková nejprve zkusila všechny dostupné možnosti klasické léčby hrazené ze zdravotního pojištění. Tímto způsobem se však bohužel nepodařilo najít cestu, která by vedla k poražení agresivní formy rakoviny. Následně však našla alternativní možnosti, které poskytují kliniky v Čechách, Rakousku i ve Švýcarsku.

close Margita Dohnalová Řezníčková neztrácí úsměv na tváři ani přes vážné onemocnění. info Zdroj: Se svolením Margity Dohnalové Řezníčkové zoom_in Margita Dohnalová Řezníčková (vprazo) neztrácí úsměv na tváři ani přes vážné onemocnění.

„Jedná se o léčebné kliniky zabývající se integrativní medicínou a terapií rakoviny. Poskytované metody mají pomoci nastartovat imunitní systém, aby dokázal znovu rozpoznat rakovinotvorné buňky. Lékaři z kliniky říkají, že není vše ztraceno a my pevně věříme, že to může Margitě zachránit život,“ říká zakladatelka sbírky, Margitina neteř Aneta.

Uvedené metody kombinují nejnovější poznatky z vědeckého výzkumu a naturopatie (přístup propojující znalosti a tradice přírodního léčitelství se znalostmi západní medicíny; pozn. red.).

Kliniky nabízí například protinádorovou vakcínu, tedy buněčnou imunoterapii s využitím dendritických buněk (buňky imunitního systému zesilující imunitní reakci; pozn. red.), ozonovou terapii, hypertermii, proceduru čištění krevní plazmy, ale i další možnosti.

Jediným problémem je, že tyto metody u nás nejsou hrazené ze zdravotního pojištění. Aby je mohla Margita Dohnalová Řezníčková podstoupit, musí získat odhadem 155 tisíc euro, což je v přepočtu zhruba 3,8 milionu korun.

I přesto, že svou práci odvádí velmi dobře a její zákaznice ji nemohou vynachválit, tuto částku žena dohromady sama nikdy nedá.

Zákaznice se na ni nevykašlaly

Kromě neteře Anety, která za svou tetu bojuje prostřednictvím sbírky na Donio, požádala o pomoc i sama Margita. A koho jiného než své věrné zákaznice.

„Tyto řádky se mi nepíšou lehce. Dnes jdu ale s kůží na trh. Potřebuji pomoc. Víte, že už nějakou dobu svádím ten největší boj v mém životě. Rakovina mě zasáhla a vstoupila do mého života v roce 2022 a nechce se mě pustit. Na stránkách Donio probíhá sbírka, která by mi mohla moji cestu za uzdravením pomoci financovat,“ napsala na sociálních sítích svým zákaznicím.

Během okamžiku se jí ozvalo mnoho zákaznic, které jí nejen do sbírky přispěly, ale napsaly i slova podpory.

@Eva Machalová: „Margitko, držím všechny pěsti, aby se léčba podařila. Ty to dokážeš, jsi silná. Myslím na tebe.“

@Marcelínka Mar: „Margit, znám tě spoustu let jako super holku po všech stránkách. Proto jsem ti také ráda přispěla, i když mě tvůj zdravotní stav moc mrzí. Modlím se za tebe. Tento boj musíš vyhrát, protože tu máš ještě dost úkolů a povinností.“

@Jaroslava Zábojníková: „Margitko, toto je cesta, která se povede! Všichni pomůžeme.“

@Katerina Komankova: „Margitko, nepochybuji, že se to v radost obrátí. Jsi úžasný člověk, a ten nahoře to ví! Přispěla jsem a myslím na tebe.“

@Martina Weverka Peřinková: „Margitko, drž se. Všechno bude v pořádku. Věříme! Také jsme přispěli.“

@Vojtěška Mlčáková: „Margitko, jste statečná a zasloužíte si pomoc! Mám vás ráda.

Dosud podařilo vybrat přibližně 2,3 milionu korun. Pokud byste Margitě Dohnalové Řezníčkové rádi přispěli i vy, lze tak učinit jakoukoli částkou ZDE.

Přečtěte si i další příběhy lidí, kteří potřebují vaší pomoc.