Při silničních kontrolách odhalily hlídky 43 řidičů, kteří před nebo v průběhu jízdy požili alkoholický nápoj. Ve stejném období loňského roku to bylo o dvanáct řidičů více. Od počátku letošního roku do konce února to je celkem již 86 podnapilých.

Jedním z největších problémů je dodržování předepsané rychlosti. Tohoto přestupku se dopustilo 96 řidičů.

Bezpečnostní pásy nebo zádržný systém nepoužilo ve svých vozidlech 126 občanů. Sedm řidičů během jízdy telefonovalo. „Nepoužívání bezpečnostních pásů a telefonování při jízdě má oproti minulým obdobím vzestupnou tendenci,“ poznamenala tisková mluvčí trutnovské policie Věra Krejčová.

Ve 112 případech zjistili policisté při běžných kontrolách špatný technický stav motorových vozidel.

Dopravní policisté v únoru vyřešili 493 přestupků udělením blokových pokut. Celkově se částka vyšplhala na 307 tisíc korun. Policisté se zaměřili i na další účastníky silničního provozu jako jsou cyklisté a chodci. Těm uložili 48 pokut ve výši 8 400 korun.

„Stále doporučujeme všem řidičům dbát zvýšené opatrnosti při jízdě na pozemních komunikacích. Zejména v ranních hodinách si dávejte pozor na namrzlé silnice, kdy se venkovní teploty pohybují ještě pod bodem mrazu. Nepřezouvejte svá vozidla do letních pneumatik, zima nás ještě trochu potrápí,“ dodala Krejčová.