Jedná se o muže bez domova, který je uživatelem pervitinu a je zcela bez příjmu. Obviněnému kladou za vinu, že se koncem prosince 2023 pokusil nastartovat a odcizit nákladní vozidlo z Pilníkova, což se mu nakonec nepodařilo. V lednu 2024 zase v jedné trutnovské prodejně nakupoval drogistické zboží bez placení, přičemž způsobil škodu téměř 5 tisíc korun. Třetího prohřešku se dopustil s kamarádem, když byli pozvaní na návštěvu ke známému v Trutnově. Tam společně odcizili platební karty, ze kterých se pokusili vybrat částku téměř 25 tisíc korun.

Dále obviněnému muži policisté kladou za vinu, že se začátkem ledna 2024 vloupal do jedné trutnovské základní školy, přičemž svým nezákonným jednáním způsobil škodu na poškozených věcech přesahující 40 tisíc korun a škodu na odcizených věcech 50 tisíc korun.

Policejní komisař v pátek zaslal státnímu zástupci podnět na vzetí muže do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově v sobotu akceptoval a muž je stíhaný vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí až 5let ve vězení.