Obviněnému kladou za vinu, že od května letošního roku požadoval od svých rodičů peníze na živobytí s tím, že když odmítli peníze vydat, vyhrožoval jim újmou na zdraví. Tohoto jednání se dopouštěl i přes to, že byl v roce 2013 odsouzen vůči jednomu z nich za přečin nebezpečné vyhrožování. Poškození přišli o téměř 100 tisíc korun.

Dalším jeho prohřeškem je řízení vozidla i přes vyslovený zákaz řízení, čehož se měl dopustit první týden v září v Trutnově. Lustrací jeho osoby vyšlo najevo, že má vystaveno hned několik po sobě jdoucích zákazů řízení, přičemž za volant nesmí usednout až to května 2025. Jedná se o osobu, která je bez domova, bez zaměstnání a užívá drogy a v hojné míře alkohol.

V pátek 8. září 2023 zaslal policejní komisař k rukám státního zástupce podnět na jeho vzetí do vazby, což v sobotu soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval a muž je stíhán vazebně. V současné době mu hrozí až 4 roky ve vězení, nicméně s jeho osobou policie provádí vyšetřování v souvislosti s další nezákonnou činností, tedy se může jeho trestní stíhání ještě o další skutky rozšířit.