Potvrdil to místopředseda soudu pro věci trestní Vladimír Řezníček. „Soudkyně, která věc vyřizuje, si vyžádala zprávy a spisy o Svobodově odsouzení, aby je mohla prostudovat a co nejdříve nařídit jednání,“ uvedl Řezníček.

Dodal, že odsouzený exministr si odpykává trest v odolovské věznici. „Předpokládám, že časový horizont, kdy se věc bude řešit, je tak čtrnáct dnů,“ doplnil místopředseda trutnovského soudu.

Ivo Svoboda a jeho někdejší poradkyně Barbora Snopková byli v únoru roku 2005 pravomocně odsouzeni k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na pět let za vytunelování mělnické firmy na kočárky a invalidní vozíky Liberta.

V čele firmy se v letech 1996 až 1998 dopouštěli trestné činnosti. Šlo o podvod vůči IPB a také zvýhodňování věřitele. Snopková navíc porušila povinnosti v řízení o konkurzu a vyrovnání. Ačkoliv obžalovaným hrozilo původně až 12 let vězení, dostali tresty na spodní hranici sazby. Vrchní soud v Praze přihlédl k dosavadní bezúhonnosti dvojice. Snopková nastoupila do věznice v květnu roku 2005, Svoboda si začal trest odpykávat o necelé tři měsíce později. Každý dostal navíc pokutu 200 tisíc korun.

Barbora Snopková je od letošního srpna na svobodě, když byla za vzorné chování podmínečně propuštěna z vězení. Nyní žádá o totéž v Odolově také Ivo Svoboda.