Únik na daních vyčíslili na téměř 2,3 milionu korun. Případ celníci prověřují pro podezření z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za který hrozí až osm let vězení. ČTK to dnes sdělila mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Martina Kolinská.

Hlídka celníků auto s polskými poznávacími značkami zastavila koncem minulého týdne v blízkosti bývalého hraničního přechodu Královec. Čtyřiatřicetiletý polský řidič jim pouze řekl, že veze tabák z Polska. Doklady prokazující zdanění tabáku, který byl uložen ve 12 velkých papírových krabicích, nebyl schopen předložit. Celníci tabák zajistili a převezli do skladu celní správy.

Celníci v Královéhradeckém kraji letos zjistili 61 případů nelegálního nakládání s tabákem. „Předpokládaný únik na spotřební dani byl vyčíslen na šest milionů korun," uvedla Kolinská. Letos v únoru speciální tým Kobra v hradeckém kraji odhalil případ se zkrácením daně o 84 milionů korun. Z rozsáhlého nelegálního obchodování s listovým tabákem je podezřelý jednašedesáti­letý Polák.