V pondělí před polednem ho napadl útočník a způsobil mu zranění, kvůli němuž musel být odvezen do nemocnice. „Do pátrání po pachateli i po případném svědkovi nehody se zapojilo třicet policistů včetně služebního psa," informovala policejní mluvčí Iva Kormošová a dodala, že pes po necelých šesti hodinách vystopoval podezřelého muže ukrytého v budově horní stanice jednoho z lyžařských vleků. „Policisté ho zadrželi a převezli k výslechu. Při něm se k útoku přiznal. Sdělil, že důvodem napadení byly dlouhodobé vleklé osobní spory a strach z poškozeného. Z podezřelé osoby se navíc vyklubal hledaný svědek," dodala mluvčí.

Mladík, který údajně pobodal taxikáře, byl dopaden a obviněn

Policie dopadla mladíka, který je podezřelý, že v pondělí dopoledne napadl a zranil padesátiletého taxikáře. „Kriminalisté obvinili pětadvacetiletého muže z pokusu o vraždu, za což mu v případě prokázání hrozí až dvacetileté vězení," uvedla mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

Incident se odehrál nedaleko autobusového nádraží. „Pachatel útočil nožem a způsobil oběti bodná poranění," řekla mluvčí. Pobodaný taxikář skončil v nemocnici.

Policie začala po útočníkovi pátrat a zároveň vyhlásila celostátní pátrání po mladíkovi, který byl údajně svědkem napadení. Podezřelého muže se podařilo dopadnout téhož dne odpoledne ve Špindlerově Mlýně, když ho ve stanici lanovky vystopoval policejní pes. Podle Ivy Kormošové policisté zjistili, že jde o údajného svědka.

Při výslechu se mladík k napadení přiznal. Řekl, že čin spáchal, protože s taxikářem měl vážné spory a bál se ho. Královéhradecký okresní soud včera rozhodoval o tom, zda bude na obviněného uvalena vazba, podle pracovnice soudu zveřejní informace o svém rozhodnutí až dnes.