S dívkou, spíše tedy s dívenkou, se seznámil na Facebooku, dlouho si psali. Často sliboval, že za ní přijede. Jenže nikdy to nesplnil – až jednoho dne.

A nastal problém.

Kvůli němu byl včera mladistvý D. J. odsouzen Krajským soudem v Hradci Králové za pokus o znásilnění. Hrozil mu až patnáctiletý trest, protože pokus má stejně nastavenou sazbu jako dokonaný zločin. Verdikt zatím není možné zveřejnit, protože není pravomocný, odvolala se proti němu zástupkyně OSPOD (Orgán sociálně – právní ochrany dětí).

Nyní sedmnáctiletý mladík, tehdy ještě šestnáctiletý, na začátku května minulého roku řekl doma v České Třebové matce, že jede s kamarády do Ostravy do zoologické zahrady. Místo toho však vyrazil na Vsetínsko, kde měl rande se svoji facebookovou přítelkyní.

Psali si pár měsíců, mladík měl občas sexuální narážky. Jednou požádal dívku, které bylo třináct, což on dobře věděl, aby mu poslala fotografii, na níž by byla vysvlečená do půl těla. „Ale ona odmítla," vypověděl.

O jejích kontaktech se starším chlapcem věděla také její matka. Dívka se s korespondencí doma vůbec netajila. „Říkal, že přijede, ale nikdy nepřijel. Pak si přestali psát, protože začal chodit s jinou dívkou. Působil na mě jako hodný hoch," řekla matka pozdější oběti.

Přijel 2. května, nevyšlo mu totiž rande, na které se původně chystal. Sešli se s dívkou a jejím bratrancem. Společně vyrazili za další kamarádkou, ale ta nebyla doma. Bratranec se po chvíli odpojil. „On mě chtěl chytit za ruku nebo za bok, ale ucukla jsem," popisovala dívka, co se dělo poté. „Taky mi několikrát sáhl na zadek."

Telefon po mně hodil. Ne, podal…
Důležitou roli sehrál v případu
i mobil mladé slečny. Zaprvé si 
s ním domluvila schůzku s pozdějším pachatelem, zadruhé byl dalším předmětem sporu.
Dívce totiž telefon upadl, mladík ho zvedl, ale jí řekl, že ho nenašel. Po pokusu o znásilnění jí ho však vrátil. „Hodil ho po mně," pronesla ona. „Ne, utekl jsem, když začala křičet, ale pak jsem se vrátil a položil jsem ho před ní," oponoval odsouzený.

Jenže ataky se postupně zvyšovaly. On sice tvrdil, že dívka přistoupila na jeho „hru" dobrovolně, ale to ona rozhodně odmítla.

Když se dostali na místa kde nebyli vidět, mladík ještě přitlačil. Dívce několikrát podkopl nohy, sedl si na ni obkročmo, osahával jí pod trikem a snažil se i pod kalhotami. Ona se bránila, křičela, kopala kolem sebe.

Obžalovaný přiznal, že si na dívku sedl, ale její verze se mu nezamlouvala. „Otevíral jsem jí bundu, a sahal jsem jí na prsa. Ale ona si dala ruku přes zip. Pak začala křičet, tak jsem si uvědomil, že dělám něco, co se nemá, tak jsem utekl," vykládal. „Nepožadoval jsem po ní sex, nesahal jsem jí na přirození," tvrdil.

„Utekla jsem o kousek, ale on mě znovu atakoval," říkala však napadená.

Když se jí podařilo definitivně odpoutat od útočníka, doběhla mezi domky. Tady ji spatřila svědkyně, která jí společně s manželem pomohla. „Viděl jsem běžet bosou dívku, měla mokré vlasy. Říkala, že byla znásilněná, vypadala zděšeně a vylekaně," prohlásila žena.

Dívce dala deku na zahřátí a zavolala policii. Matka se však dozvěděla o incidentu až o dva dny později. A to i přesto, že si všimla, že má její dcera špinavou bundu. „Svěřila se mi s odstupem, byla vyděšená," řekla.