První z trutnovského kolektivu zasáhla do evropských bojů Blanka Baudyšová, pro kterou to byla premiéra na mezinárodní scéně, tím spíše na vrcholné evropské akci. Baudyšová se představila v silovém trojboji bez vybavení a svou premiéru zvládla bravurně. Po dřepu (105 kg), benchpressu (62,5 kg) a mrtvém tahu (110 kg) obsadila v kategorii do 60 kg 2. příčku. Stejné místo poté obsadila v absolutním pořadí žen.

Také Ladislav Škop se představil na mezinárodní scéně poprvé. S výkony 140 kg ve dřepu, 90 kg v benchpressu a konečnými 170 kg mrtvým tahem musel být závodník z Trutnova spokojený a stejně jako Baudyšová si domů odvezl stříbrnou medaili v kategorii 82,5 kg 16 – 17 let. V konkurenci Rusů a Ukrajinců, kteří tvoří světovou elitu, si připsal stejné místo také v absolutním pořadí.

I Martin Hurdálek sváděl dlouhou dobu boj o medaili, ale nakonec po dřepu 300 kg a benchpressu 220 kg prohrál duel s prezidentem ruské federace. Po uznaných 230 kg zaostal za 3. místem o 7,5 kilogramu. Veselejší byl po svém závodě Libor Hurdálek, který se po dřepu 250 kg a benchpressu 160 kg přetahoval o prvenství, avšak ani nový český rekord v mrtvém tahu, který nyní činí 237,5kg, mu v kategorii 110 kg 55 – 59 let nejtěsnějším možným rozdílem pouhých 2,5 kg na prvenství nestačil a odvezl si tak stříbro.

Poslední trutnovský zástupce Ondřej Vacek obsadil jako nováček také druhé místo v kategorii 75 kg osmnácti a devatenáctiletých a potvrdil tak stříbrný úspěch siláků z Trutnova.

V následujících měsících budou Trutnováci především trénovat a sbírat síly na nadcházející mistrovství světa, které se koná v listopadu v Irsku.

(hur, jp)