A je možné, že k nim brzy bude patřit teprve dvouleté děvčátko, které na zahradě rodinného domku v Příšovicích na Turnovsku spadlo do bazénu.

„Její stav vyžadoval okamžitý převod na řízenou ventilaci a transport vrtulníkem na dětské ARO v Praze – Motole," upřesnil ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík. Vzhledem k zástavě dechu je holčička ve vážném stavu.

Nejaktuálnější případ tonutí je z libereckého aquaparku Babylon, kde koupající se cizinec vlezl k mříži u výpusti a pak se sám nedokázal vrátit. Nalokaného a topícího ho vytáhli ven ještě před příjezdem záchranářů.

Mladý muž by podle informací Deníku měl být mimo ohrožení života. Šlo o devátý případ tonutí za toto léto, osmý tento týden. Nejtragičtěji dopadl senior na Kristýně v Hrádku nad Nisou, jehož bezvládného tělo viděli ve vodě kolemjdoucí.

Příčinu utonutí se ještě nepodařilo prokázat, neví se tedy, jestli důvodem byla třeba srdeční slabost nebo přecenění vlastních sil. Černým písmem do kroniky letošního léta se zapsali i dva Slováci, které utonulé vytáhli z harcovské přehrady jen pár metrů od břehu.