„Když věděl, že odjela, odemkl dveře bytu a celý ho prohledal. Zajímal se o peníze a stravenky, které tu měla žena uložené. Krádeže opakoval v intervalech zhruba 14 dnů. Od června do konce roku si tak přišel na nejméně 60 tisíc korun v hotovosti a 10 tisíc ve stravenkách," přiblížil netradiční případ Petr Kmínek ze semilské policie.

Koncem srpna muž odcizil i denní tržbu přes 30 tisíc a z obavy, že by mohl být označen jako možný pachatel, snažil se za sebou zamést stopy. „Ještě před odchodem z restaurace poškodil šroubovákem okolí zámku a kování na dveřích vedoucích do patra k bytu majitelky. Nalezenou dlažební kostkou ještě rozbil jedno okno," přiblížil pachatelovo chování Petr Kmínek.

V krádežích pokračoval i letos, kdy z bytu během ledna sebral 16 tisíc v hotovosti a stravenky za 5 tisíc. V průběhu února se vloupal do bytu celkem čtyřikrát a odnesl si další peníze a stravenky.

Naposledy šel krást 7. března před polednem, kdy z bytu sebral přes 10 tisíc a stravenky za 4 tisíce. Lup si uložil do batohu. Provozovatelka restaurace však zjistila, že došlo ke krádeži a zavolala policii. Krátce na to muži zákona povedeného barmana zadrželi a přitom byly zajištěny i odcizené věci. „Hned druhý den byl muž obviněn, stíhaný je ale na svobodě. Celková škoda přesáhla 187 tisíc korun. Za to mu hrozí až pětileté vězení," uzavřel Petr Kmínek.