Štěstí v neštěstí měli v noci na středu hned tři majitelé aut. Jejich vozidla chtěli ukrást zloději, ale to se jim nepovedlo. Tak ze vzteku auta poničili. Řidičům vznikla poměrně velká škoda. Ale auta mají.

Dva velice podobné případy se odehrály v Jablonci nad Nisou a Turnově. Jablonecký zloděj to dokonce zkusil ve dvou autech. Nejspíš si myslel, že když nenastartoval jedno, u druhého už to zvládne. Nezvládl.

Překonal zámek, zpátečku už ne

První auto chtěl odcizit z Pasecké ulice. „Nejdříve překonal zámek, ale nepodařilo se mu obelstít uzamykatelnou zpátečku,“ uvedla mluvčí Jablonecké policie Ludmila Knopová.

Vydal se dál, než v ulici Stavbařů narazil na další opuštěné auto. I tentokrát se dostal přes zámek dveří, ale teď se mu zase nepodařilo překonat spínací skříňku. A to ho naštvalo. „Byl po činu asi velmi rozezlený, protože vozidlo poškodil různými vrypy po celém obvodu vozidla,“ dodala Knopová. Škoda na obou autech se vyšplhala na více než pětatřicet tisíc korun.

Z neúspěchu byl frustrovaný

K dalšímu pokusu odcizit osobní vůz došlo v Turnově – Ohrazenicích. Zloděj si vybral vůz zaparkovaný na volně přístupném místě vedle domu. Neznámým nástrojem překonal zámek dveří, dostal se i do spínací skříňky, ale to bylo vše. Nastartovat už nedokázal. I tento zloděj byl z neúspěchu frustrovaný a dal to zvláštním způsobem najevo.

„V návalu zlosti do automobilu naházel mulčovací kůru a zmizel,“ popsal lapkovu pomstu tiskový mluvčí semilské policie Petr Kmínek. Majitel tedy o automobil nepřišel, ale oprava poškozeného zámku a spínací skříňky jej přijde na deset tisíc korun. A ještě jedna podobnost obou nočních případů. Zloději si k ukradení vždy vyhlédli škodovku značky Octavia.

Luboš Vrabec