Ve dvou případech se jednalo o Trutnovsko, dále o Pec pod Sněžkou, Hostinné a Špindlerův Mlýn. Při bezpečnostní akci, která proběhla o víkendu ve Špindlerově Mlýně, navíc odhalili dopravní policisté sedm řidičů, kteří před jízdou pili. Jednomu cizinci udělili kauci za řízení pod vlivem alkoholu ve výši 10 tisíc korun.

Spánek na baru přišel mladíka draho

Špindlerův Mlýn – Usnul na stole baru a vedle nechal ležet telefon IPhone 6+. Když se devatenáctiletý mladík probral, zjistil, že mobil je pryč. Škoda je necelých 20 tisíc korun. Další podobný případ se stal v jedné ze zdejších chat, neznámý lapka ze stolu sebral telefon Samsung Galaxy. Majitelka ho tu nechala ležet bez dozoru v nočních hodinách. V tomto případě škoda nepřesáhla 5 tisíc korun a policisté jej proto zadokumentovali pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Do třetice krádež ze Špindlu, tentokrát kabelky. Osmatřicetiletá žena si ji v restauraci pověsila za sebe na židli a zloděj toho v nestřeženém okamžiku využil. Dotyčná přišla o doklady, finanční hotovost, vše v hodnotě přesahující 12 tisíc korun.

„Žádáme všechny návštěvníky Krkonoš, aby nedávali zlodějům šanci svou nepozorností a někdy až lehkomyslností. Lyžařské vybavení či jiné věci bez dozoru jsou pro zloděje snadným cílem. Nelze je proto nechávat v autech ani střešních boxech v době, kdy nejsou zcela pod kontrolou. Sportovní výbavu je vždy výhodnější ukládat do lyžáren či místností k tomu určených. Počítače, fotoaparáty a další osobní věci by neměly zůstávat na sedadlech automobilů, ale na bezpečnějším místě v hotelovém pokoji či hotelovém trezoru," upozorňuje Šárka Pižlová z trutnovské policie.

Snowboardista se srazil s lyžařkou

Krkonoše – Do stojící lyžařky na sjezdovce v pondělí narazil muž na snowboardu. „Z dosud provedeného šetření bylo zjištěno, že se snowboardista zřejmě vyhýbal dítěti jedoucímu před ním, devětadvacetiletému mladíkovi se ovšem nepodařilo zastavit a narazil do třiapadesátileté ženy. Ta utrpěla poranění, pro která byla hospitalizována v nemocnici v Trutnově," informovala mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Auto i s kočárkem přes noc zmizelo

Špindlerův Mlýn – Vozidlo Audi A6 Quatro combi se střešním nosičem někdo ukradl z neděle na pondělí od penzionu ve Svatém Petru. Auto, které tu měla zaparkované čtyřiatřicetiletá cizinka, zmizelo i s dětskými autosedačkami, dětským kočárkem a DVD přehrávači. Poškozená vyčíslila předběžnou škodu na 350 tisíc korun. „Trutnovská policie žádá všechny občany, kteří by mohli napomoci k objasnění, nechť nás kontaktují na bezplatné lince 158," doplnila Šárka Pižlová.

Policii se podařilo Padesátku uhlídat

Bedřichov – Policejní manévry v souvislosti s konáním Jizerské 50 se vyplatily. Jak potvrdila mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová, nebyly během uplynulého víkendu hlášeny žádné vloupačky, krádeže ani dopravní nehody spjaté se zvýšeným provozem směrem do Bedřichova. „Musíme poděkovat řidičům za to, že byli velmi disciplinovaní a svým chováním přispěli k bezpečnosti a plynulosti dopravního provozu," zdůraznila Sochorová.
Na 49. ročník Jizerské 50 se podle slov mluvčí připravovala policie velice pečlivě. „Dávali jsme na vědomí, k jakým opatřením během konání závodu přistoupíme," dodala mluvčí s tím, že na podobných, masově navštěvovaných akcích, často dochází ke krádežím.

Cyklista za jízdy zkolaboval

Jilemnice – Cyklista, který jel v neděli krátce po šesté hodině večerní ulicí Krkonošská ve směru od Hrabačova na Martinice, z ničeho nic spadl na silnici. „Řidička v autě za ním viděla, jak jednapadesátiletý muž najíždí ke středu vozovky a bez jakékoliv viditelné příčiny padá z kola. Zastavila a poskytla mu první pomoc. Mezitím zastavilo další vozidlo, přidal se i kolemjdoucí chodec, který byl naštěstí lékařem," popsal sled událostí Petr Kmínek ze semilské policie. Následně byl cyklista převezen do nemocnice v Jilemnici, kde se zjistilo, že byl na místě nehody oživován po zástavě srdce.

Někomu se hodily reklamní poutače

Vítkovice v Krkonoších – Reklamní poutače zmizely mezi 10. prosincem a 10. lednem od jednoho ze zdejších hotelů. Jeden rozměru 3 x 1,5 metru, další plachtový 4,5 x 1,2 metru. „Poté dal poškozený majitel na jeho místo nový, ten však po krátké době zmizel taky. Navíc se ztratila i dodatková dopravní značka. Celková škoda je zhruba 9000 korun," informoval Petr Kmínek ze semilské policie.

Jeden skončil v rokli, druhý dostal ledem

Semilsko – Do rokle mezi stromy spadl řidič osobního Suzuki. Jel ve směru od Spálova na Podbozkov. Po projetí pravotočivé zatáčky dostal smyk, který se snažil vyrovnat. To se nepodařilo. Muž vyvázl z havárie bez újmy, ale zranění utrpěla jeho spolujezdkyně. Škoda je odhadnutá na 100 tisíc korun.

K dopravní nehodě došlo i v Čisté u Horek. „Směrem od Trutnova jel osobním vozidlem řidič, kterému při projíždění zatáčky prolétl předním sklem kus ledu. Ten se uvolnil z dosud nezjištěného nákladního vozidla, které jelo před ním. Došlo přitom ke zranění řidiče i jeho spolujezdce a s autem skončili na pravé straně mimo silnici," popsal nezvyklou situaci policejní mluvčí Petr Kmínek. Způsobená škoda je odhadnutá na 80 tisíc korun.