Policisté muže pomocí výstražných světel zastavili, jenže dotyčný využil chvíle, kdy muži zákona začali vystupovat z vozidla, šlápnul na plyn a dal se na útěk. Policisté se jej jali pronásledovat, honička ve vysoké rychlosti - auta se řítila obcí více než 140 kilometrů v hodině - skončila v neprůjezdném terénu, kde muž havaroval. A další překvapení na sebe nenechala dlouho čekat. Muž měl totiž u sebe plynovou pistoli. 

| Video: Youtube

"Motorkář policistům sdělil, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a že se bál, aby neskončil ve vězení. Lustrace jeho slova potvrdila s tím, že zákaz řízení má do října 2022. Kromě toho měl řidič na polském motocyklu Suzuki umístěnou neexistující německou poznávací značku," popsala mluvčí policie Šárka Pižlová.

Dechová zkouška na alkohol byla v tomto případě negativní, totéž ale nelze říct o testu na drogy. "Lékařské vyšetření s odběrem krve odmítl s tím, že si je vědom toho, že je „pod vlivem“. Muž se přiznal k požití kokainu a marihuany o uplynulém víkendu a dále se také doznal k držení těchto omamných látek. Policisté u něho tyto nalezené drogy zajistili a postoupí je ke znaleckému zkoumání z odvětví chemie. Jednalo se o necelých 20 g sypké látky (kokain) a přes 20 g sušiny (marihuany)," doplnila Pižlová.

Policie případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což dotyčnému hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.