"Obviněným ve věku (49, 25, 31 let) klademe za vinu, že od roků 2017, 2013 a od roku 2015 až do doby jejich zadržení na severu České republiky nakupovali pervitin, který na okrese Trutnov dále prodávali. Devětačtyřicetiletého muže, kterého kriminalisté zadrželi vpodvečer krátce po silniční kontrole ve Vrchlabí, měl pozitivní test na drogy. Policisté u něho zajistili 46gramů pervitinu, který podle jeho slov ten den nakoupil za téměř 50 tisíc korun. Po provedení všech nezbytných úkonů ho v pátek kriminalisté propustili a je stíhaný na svobodě," informovala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dodala, že jednatřicetiletý muž a pětadvacetiletá žena, kteří tvoří milenecký pár, jsou uživateli drog. Oba byli již v minulosti dokonce pětkrát odsouzeni a oba strávili nějaký čas ve výkonu trestu odnětí svobody. Z tohoto lze tedy usoudit, že s největší pravděpodobností tato zkušenost na ně neměla výchovný účinek. K distribuci omamných látek se oba kriminalistům přiznali.

Při domovní prohlídce v jejich bytě policisté zajistili digitální váhu na vážení pervitinu, zbytky samotného pervitinu a sušinu konopí," dodala mluvčí Pižlová. Soudce Okresního soudu v Trutnově v pátek 26. ledna rozhodl, že dvojice bude stíhána vazebně. Pokud jim soud vinu prokáže, mohou si jít až na pět let sednout za mříže.