"V pondělí jsme přijali oznámení od pracovníků Správy Krkonošského národního parku o tom, že mělo v uplynulých dnech dojít k napadení strážce přírody a krajiny. Policisté celou věc zadokumentovali a intenzivně se jí zabývají. V tuto chvíli ji šetří pro podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě," vyjádřila se k případu policejní mluvčí Eliška Majerová.

Strážce národního parku se dostal do střetu s nelegálně jedoucími skútry během páteční služby několikrát. První incident se stal na cestě kolem vrchu Vápenice nad Dolním Dvorem, kdy zaregistroval skupinku pěti skútrů vyjíždějících z lesa. Dva se pokusil zastavit, ale jejich řidiči na jeho výzvu nereagovali, najížděli do něj a ujeli.

Útok na strážce Krkonošského národního parku | Video: KRNAP

Další incident se stal na křižovatce u chaty Ferra ve Strážném, kde strážce národního parku zaregistroval další jedoucí skútr. Řidič se jej pokusil udeřit, což se mu nepodařilo. Po chvíli se na místo střetu vrátil a v útoku na strážce pokračoval.

"Žádáme veřejnost o pomoc s identifikací pachatele. Jakékoliv informace, které by pomohly k jeho odhalení, můžete poskytnout na linku 158 nebo na níže uvedené kontakty," požádal veřejnost Radek Drahný, mluvčí Krkonošského národního parku.

Zabránit porušování právních předpisů a pravidel v Krkonošském národním parku si berou za cíl nově i policejní hlídky, které budou působit se strážci ochrany přírody národního parku.

"Společné hlídky Stráže přírody KRNAP a Policie ČR představují další rozměr spolupráce v oblasti ochrany jedinečné přírody našeho nejstaršího národního parku. Aktivity kolegů z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, Územního odboru Trutnov i jednotlivých krkonošských obvodních oddělení si velmi vážíme, konečně stejně jako naší dosavadní společné práce. Naši strážci budou společně s kolegy z Policie České republiky řešit především přestupky týkající se porušování pohybu v klidových územích národního parku a přestupky proti Návštěvnímu řádu chráněného území," řekl ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.