Ve tři hodiny ráno vstoupil do herny a požadoval peníze, krátce po půl deváté ho chytli a ještě ten den vyšetřovatel zahájil trestní stíhání. Ukradené peníze si tak sedmadvacetiletý mladík moc neužil. „Vstoupil do herny na Zelené louce zamaskovaný a s nožem v ruce. Opakovaně žádal servírku o peníze a ta mu nakonec hotovost vydala. Ještě sebral telefon, aby nemohla volat pomoc," přiblížila průběh Šárka Pižlová z trutnovské policie. Lupič způsobil škodu přes 76 tisíc korun. „Kriminalisté podali žádost na vzetí do vazby a té soudce vyhověl. Muži za loupež hrozí až deset let vězení," dodala Šárka Pižlová.

Herny jsou pro lupiče jako magnet. Zoufalci, rychle shánějící peníze, si je vybírají velmi často. Od jiného přepadení, tentokrát ve Vrchlabí, uplynulo jen pár dní. „Vše začalo jako v mnoha jiných případech. Muž přistoupil k barmance a požadoval peníze. Ta mu je nechtěla dát, on vyhrožoval, dívka však stihla zmáčknout tichý alarm. Když si toho všiml, z baru vzal papírovou krabici, její telefon a utekl," přiblížila Šárka Pižlová.

Pak už celý případ připomínal spíš nepovedenou komedii. V krabici totiž nebyly peníze ale čaj a to jednapadesátiletého cizince zdrtilo natolik, že se na linku 158 sám udal. Policisté ho zadrželi ve Strážném.

Herny jsou pro lupiče magnetem

Herny lupiče lákají opakovaně, v Trutnově především ve Spojenecké ulici. Poslední přepadení tu policisté registrují z února. „Tehdy tam před 23. hodinou přišel maskovaný muž a zamířil k okénku za kterým seděla jednadvacetiletá servírka. Hrozil nožem, chtěl peníze. Přitom okénkem prostrčil igelitku a žena mu do ní z obavy o život dala 40 tisíc korun," vzpomněla na tehdejší případ Šárka Pižlová z trutnovské policie.

Někdy ale nahlášená loupež může sloužit jako zastírací manévr. Třeba vloni policisté řešili přepadení nonstop baru v Úpici. Dva maskovaní muži si tu údajně vynutili 270 tisíc korun. „Po několika dnech vyšetřování ale kriminalisté zjistili, že si žena s ohledem na špatnou osobní a finanční situaci celý případ vymyslela a peníze využila pro svou potřebu," dodala mluvčí policie Královéhradeckého kraje.