První letošní oběť zimy v Jizerských horách. V josefodolské oblasti Sedmidomí našli v sobotu odpoledne lyžaři sedmačtyřicetiletou ženu. Provedená soudní pitva potvrdila předběžné odhady, že umrzla.

„Jde o místní ženu, která to tam znala,“ potvrdil náčelník Horské služby Jizerské hory René Mašín. Do lokality se vydala pěšky, ale nezabloudila. Na lesní cestě ji našli lyžaři. „Chtěla se dostat do Josefova Dolu. Potvrzují to stopy po plazení,“ dodal Mašín.

Horské záchranáře na pomoc zavolali zdravotníci, bylo potřeba ženu transportovat z nepřístupného terénu. „Na místě v době našeho příjezdu už byla také policie,“ uvedl náčelník horské služby.

Přivolaný lékař již na místě vyloučil, že by žena zemřela násilnou smrtí. „Na pondělí byla nařízena soudní pitva, ta měla určit příčinu,“ konstatovala Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie. Výsledky potvrdily, že žena zemřela na následky podchlazení.

Podle informací Deníku se žena na cestu do mrazu, který se v sobotu přes den pohyboval na mínus pěti stupních Celsia, dobře vybavila a teple oblékla.