Zásah podle sdělení náčelníka HS Krkonoše Adolfa Klepše, s kterým jsme právě hovořili, proběhl dobře a prověřil skvělé schopnosti Horské služby. Žena se zranila při pádu během přechodu černé sjezdové trati, zranění ovšem nebylo nijak vážné.

Problémem byl podle členů HS terén, protože turistka se nacházela v prudkém svahu, který je po nočních mrazech zledovatělý a kluzký. „Taková událost je sice velmi specifická, nicméně pro naše horské podmínky typická. Kdybychom se rozhodli zraněnou transportovat obvyklým způsobem, tedy po zemi, šlo by o dlouhou a velice náročnou akci, nepříjemnou nakonec i pro ženu samotnou,“ popsal situaci Adolf Klepš.

Podle něj bylo nutné přivolat vrtulník Letecké záchranné služby z Liberce. Záchranáři HS mezitím turistku ošetřili, stabilizovali, zafixovali dolní končetinu a po příletu naložili do takzvaného podvěsu pod vrtulník. Ten pak ženu tímto způsobem převezl na místo, kam se již bez problémů dostala sanitka Zdravotnické záchranné služby.

V ní pak zraněnou odvezl zdravotnický personál do nemocnice k dalšímu ošetření. „Kvůli nízkým nočním teplotám je třeba počítat s tím, že horské stezky jsou i přes relativně slunečné počasí namrzlé a kluzké. Návštěvníci Krkonoš by měli proto pečlivě vybírat oblečení i obuv, ve které se nyní vydávají na túry,“ varoval náčelník Klepš.