Krajští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality obvinili dvě ženy ve věku 43 a 61 let ze zvlášť závažných zločinů podvod a zneužití pravomoci úřední osoby a další dvě ženy (49 a 58 let) ze zvlášť závažného zločinu podvod. Hlavní aktérkou případu má být 61letá žena z Náchodska.

„Ještě za života svého manžela vytvořila závěť s jeho fiktivní poslední vůlí, aby ji ostatní dědicové mylně považovali za pravý dědický titul, podle něhož bude pozůstalost rozdělena. S pomocí dalších tří žen vytvořila závěť se všemi zákonnými náležitostmi. Třiačtyřicetiletá zaměstnankyně jedné obce, která měla oprávnění ověřovat podpisy, na závěti fiktivně legalizovala mužův podpis. Zbývající dvě ženy podpisem závěti svědecky, avšak v rozporu se skutečností, potvrdily její obsah jako mužovu poslední vůli. Nejstarší z žen pak následně nechala závěť založit do notářské úschovy," popsala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Na podvod se přišlo tak, že jeden z dědiců měl ponětí i o jiné závěti, která se následně našla při domovní prohlídce. „Svým jednáním mohla obviněná žena způsobit ostatním dědicům škodu za necelých 120 miliónů korun," vyčíslila mluvčí a doplnila, že nejstarší a nejmladší ženě tak hrozí trest odnětí svobody na 5 až 12 let, dvěma prostředním na 5 až 10 let.