První případ se odehrál ve Dvoře Králové nad Labem. "Začátkem týdne dosud neznámý zloděj odcizil z Dukelské ulice žluté vozidlo Škoda Citigo registrační značky 9T08632. Zástupce poškozené firmy vyčíslil škodu na 230 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Další auto, modrý Renault Trafic, se pokusil odcizit zloděj v noci na středu od penzionu v Janských Lázních. "Naštěstí se mu vozidlo zřejmě nepodařilo nastartovat a majitel ho ráno našel 50 metrů od místa, kde ho zaparkoval. Renault byl odemčený s pootevřeným okénkem," upřesnila Pižlová.

Poslední krádež se odehrála ve stejnou noc ve Sportovní ulici v Trutnově. Majitel zaparkoval šedý vůz Renault Megane registrační značky 6H0 7131 na parkovišti před domem. Ráno ale zjistil, že auto není na svém místě a že ho někdo ukradl.

"Všechny případy v současné době šetří trutnovští kriminalisté pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Pokud jste si všimli podezřelých osob nebo nám můžete sdělit jakoukoliv informace k možnému pachateli, obraťte se na bezplatnou telefonní linku 158 nebo na 974 539 651," apeluje na veřejnost Šárka Pižlová.

Policie zároveň vyzývá občany, aby měli svá vozidla neustále pod dohledem a neparkovali je na odlehlých místech.