„Po příjezdu jeden muž nejprve slovně a pak i fyzicky napadl před barem policistu. Chytil ho za uniformu, strhl ho na zem a snažil se strážce zákona udeřit do obličeje. Ten musel použít obušek, aby odrazil útok agresivního muže, který poté skončil v poutech. Policista byl však hned napaden dalším rozvášněným hostem. To už zasáhl druhý člen hlídky, který útočníka sám zpacifikoval a spoutal," popsal souboj policejní mluvčí Petr Kmínek. Oba výtržníci skončili v cele. Tam se nakonec dostal ještě jeden muž z místa události. Proti všem zadrženým pachatelům je zahájeno trestní stíhání. Jde o přečiny výtržnictví, ublížení na zdraví, násilí proti úřední osobě a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. A trestní sazba? Od dvou do čtyř let.

Požáry stále hrozí. Opatrnost je na místě

Čistá v Krkonoších - Tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů likvidovaly ve středu po 15. hodině požár pařezu a lesní hrabanky. Hasiči museli vytvořit zhruba 400 metrů dlouhé dopravní vedení z hadic, aby se dostali až k místu požáru. Oheň zasáhl plochu zhruba deseti metrů čtverečných a nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

Nikdo se nezranil, unikla ale kapalina

Choustníkovo Hradiště - Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, Jaroměře a dobrovolní z Hajnice zasahovali ve středu u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při čelním střetu nebyl nikdo zraněn, z poškozených vozidel však unikly provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorbentem.