Oba hříšníci mají přitom bohatou trestní minulost. Obvinění měli po společné domluvě páchat trestnou činnost v jedenácti okresech po celé České republice. Vyhlédli si k tomu sklepní kóje a kolárny, ze kterých jen tento rok odcizili 30 jízdních kol i s příslušenstvím, čímž způsobili škodu na odcizených věcech, přesahující 320 tisíc korun.

"Při domovních prohlídkách se kriminalistům podařilo zajistit 6 odcizených jízdních kol, přes 200 nábojů, marihuanu, a předměty, které pachatelé používali k násilnému vniknutí do objektů, jako například planžety, kleště a páčidla. Mimo jiné zajistili také velký počet svítilen, nosičů, košíků, náhradních plášťů na kolo, tachometrů a brašen," přiblížila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Podle ní lze také předpokládat, že v průběhu vyšetřování policie obviněným prokáže i další skutky krádeží a škoda může i nadále narůstat. "Kriminalisté po řádném zadokumentování poslali k rukám státního zástupce podnět na vzetí mladšího muže do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově to ve čtvrtek 14. září akceptoval. Muž je tedy stíhán vazebně. Starší z mužů je v současné době stíhán na svobodě," dodala Šárka Pižlová.

V případě prokázání viny zlodějům hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.