"Kontroly odhalily na jednom ze stanovišť i řidičku, která nerespektovala výzvu k zastavení, uzávěrou projela a poté patrně nezvládla řízení a s autem narazila do stromu. Dechová zkouška prokázala hodnotu vyšší než 1,6 promile alkoholu v dechu. Událostí se zabývají aktuálně náchodští dopravní policisté," uvedla policejní mluvčí Magdalena Vlčková.

Při páteční kontrole na stanovišti u Kuksu zase hlídka "lapila" za volantem muže, kterému byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

Od pátečního rána hlídkuje policie na 36 stanovištích, a to nejen u hranic okresu Trutnov, ale i ve "vnitrozemí". A ne zrovna v příjemných podmínkách. Mrazy klesají v nočních hodinách až k minus dvaceti stupňům pod nulou.

"Klimatické podmínky, v nichž musejí policisté službu vykonávat, jsou velmi nepříznivé a práce je velmi náročná. Policisté na sedmi největších stanovištích, kde je největší provoz, však mají k dispozici zázemí a na těchto stanovištích slouží i ve větším počtu, aby při kontrolách nedocházelo k dopravním komplikacím," říká Magdalena Vlčková.

Policisté provádějí kontroly namátkově a týkají se i autobusových a vlakových nádraží.

"Například za sobotu jsme na všech 36 stanovištích zkontrolovali tisíce vozidel, přičemž vstup či výstup z okresu byl odepřen odhadem více než 600 osobám, které cestovaly v rozporu s předmětným vládním usnesením. V rámci kontrolní činnosti jsme ve večerních hodinách 13. února odhalili a následně zajistili i sedm cizinců, kteří pobývali na území České republiky v rozporu s platnou legislativou. Cizince jsme eskortovali k dalším úkonům do Hradce Králové, kde jim bude ukončen pobyt na území a stanovena lhůta k vycestování," sdělila policejní mluvčí.

Případem se zabývá cizinecká policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.