„Zatím neznámý pachatel vnikl od úterního odpoledne do středeční 13. hodiny do konírny oknem. Odsud odcizil jezdecká sedla a další vybavení. Za krádež mu nyní hrozí až pětileté vězení,“ uvedla k případu tisková mluvčí trutnovské policie Věra Krejčová.

Podle slov Lucie Havlíčkové v konírně nezbylo vůbec nic. „Kromě deseti sedel zmizely i uzdy, dětská sedýlka pro děti do pěti let nebo vzácné a těžko prodejné showsedlo. Sebrali vše včetně starých propocených podsedadlových deček,“ smutně konstatovala.

Přestože byla konírna zamčená, zloději neměli problém se dostat do staré zemědělské usedlosti, v níž je umístěna. „Dovnitř se zloděj nebo zloději dostali šatním okýnkem. Pak vlezli do naší sedlovny, otevřeli zevnitř vrata a odsud zřejmě nakládali kradené věci. Museli mít určitě dodávku nebo větší auto, do osobního vozu by se jim to nevešlo,“ poznamenala Havlíčková. Podle jejího názoru zřejmě nešlo o místní zloděje. „V budově je ještě konírna soukromých majitelů, kteří tam mají hodnotnější věci, a těm se nic neztratilo.“

Opravdu tragédií je, že se jednání zloděje dotkne všech členů sdružení a hlavně dětí. „V jezdeckém klubu máme třicet dětských členů, kteří od úterý do čtvrtku docházejí pravidelně na hodiny výuky. Ti nejšikovnější se měli tento víkend účastnit v Lánově závodů. Místo soutěžení se však děti půjdou pouze dívat, protože nemají na čem jezdit. Zaplaťpánbůh, že nám zůstali alespoň koně,“ podotkla Lucie Havlíčková. Problémy bude mít No Limits i s organizováním příměstských táborů. „Uděláme maximum pro to, aby se tábory uskutečnily. Pokusíme se zapůjčit si vybavení, nebo je z případného sponzorského daru zakoupíme. Každopádně budeme vděční za jakoukoliv pomoc,“ dodala předsedkyně sdružení.

Nyní dávají členové No Limits dohromady detailní soupis věcí, které zmizely, a uveřejní ho na svých internetových stránkách www.nolimits–os.cz pod odkazem soupis kradených věcí. „Pokud by se jiní koňáci setkali s tím, že by jim tyto věci někdo nabízel, byli bychom rádi, kdyby nás mohli kontaktovat,“ řekla Havlíčková na závěr.