Riskoval tak při výrobě drog život svůj i svých blízkých, také zdraví a životy nájemníků v panelovém domě, kde bydlel. Specialisté Toxi týmu z Trutnova muže sledovali tři měsíce. Při policejním zásahu pod krycím názvem „Pyroman“ byl zadržen on i jeho čtyřiadvacetiletý pomocník, soused, který mu občas při varech asistoval. Oba muži se k nelegálnímu obchodu s narkotiky doznali. Byli obviněni z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Dokazovali ho výpovědi pětatřiceti svědků a provedená domovní prohlídka, při které policisté zajistili varnu na výrobu pervitinu, laboratorní sklo, chemické látky a věci pocházející z majetkové trestné činnosti. Jednalo se například o jízdní kola, různou elektroniku, autorádia a další věci.Nelegálně získaný pervitin muži užívali pro vlastní potřebu a dále jej distribuovali mezi klientelu na Trutnovsku, Semilsku, Náchodsku, Královéhradecku a Královédvorsku.

„Státní zástupce podal na staršího z mužů, který vyrobil a zobchodoval pervitin v hodnotě nejméně za 300.000 korun, k Okresnímu soudu Trutnov návrh na jeho vzetí do vazby, ten však nebyl ze strany soudce akceptován.Oba muži tak svému obvinění čelí na svobodě. Pokud se dvojici mužů prokáže vina, hrozí jim trest odnětí svobody od dvou do deseti let,“ informovala komisařka Renata Šanderová.

Při zatím posledním velkém zásahu na výrobce pervitinu Toxi tým v březnu zadržel na Trutnovsku a Náchodsku šestičlennou skupinu, která se specializovala na výrobu drog a krádeže motorových vozidel. Pachatelé vyrobili drogu za více než jeden a půl milionu korun.