Podle verdiktu senátu odsouzení muži vloni vyrobili z volně dostupných léčiv pervitin. Vůdčí osobou byl polský občan žijící u nás Grzegorz Loknicki. Ten dával pokyny k nákupu chemikálií, zajišťoval varné sklo a také se sám podílel na výrobě drogy. Výroba pervitinu probíhala v rodinných domech obžalovaných, zejména v Želkovicích a v Hřibsku na Královéhradecku. Drogu pak prodávali prakticky na celém území východních Čech, část vyvezli ukrytou v osobním automobilu i na Slovensko a do Německa.
Přesné množství vyrobené drogy se kriminalistům nepodařilo zjistit. Šlo o desítky případů výroby a prodeje pervitinu, kdy mohlo jít až o tisíce gramů.
Podle předsedy senátu Miloslava Ježka soud při rozhodnutí o vině jednotlivých obžalovaných vycházel z jejich výpovědí, ale i z policejních odposlechů jejich telefonních hovorů. Vůdčí osoba Polák Grzegorz Loknicki má společně s dalším odsouzeným Václavem Kašparem ve vězení s ostrahou strávit pět let. Kromě toho dva Poláky soud také vyhostil z České republiky na deset let, Slovák Miroslav Staník obdržel dvouletý trest a vyhoštění na pět let.
Senát na rozdíl od obžaloby dospěl k závěru, že nešlo o organizovanou skupinu, ale že se jednotliví obžalovaní dopustili svého podílu na trestném činu ve spolupachatelství. Proto u soudu obdrželi nižší tresty.
Rozsudek není pravomocný. Státní zástupkyně a šest odsouzených si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Michal Šklíba se proti úhrnnému dvouletému trestu a ročnímu zákazu pobytu na území okresu Hradec Králové na místě odvolal.