Dosud neznámý pachatel z oploceného parkoviště jednoho z vrchlabských výrobních závodů odcizil vůz značky Škoda Octavia Combi Scout, černé metalické barvy. Zástupce poškozené firmy vyčíslil škodu na 650 tisíc korun.

„Neznámý pachatel nasedl do vozidla, nastartoval, prorazil závoru na výjezdu z parkoviště a ujel. S největší pravděpodobností by mělo být vozidlo v přední části poškozené,“ poznamenal tiskový mluvčí policie Trutnov Udo Ertner a pokračoval: „Totožnost pachatele zatím zůstává utajena. Věc je v šetření, policie intenzivně po vozidle pátrá.“ Policisté zároveň prověřují možnost, že by spolu mohly krádeže v Kvasinách a ve Vrchlabí souviset.

Ve Vrchlabí se k případu nechtěli vůbec vyjadřovat, několik slov řekl až tiskový mluvčí Škoda Auto Mladá Boleslav Jaroslav Černý: „Na základě případů jsme přijali další bezpečnostní opatření, aby se to již neopakovalo. I když si myslím, že ve Vrchlabí se jednalo o organizovaný zločin.“ Jak Černý přiznal, tyto dva případy odcizení vozidla přímo z areálu jsou vůbec prvními a doufá, že se nebudou opakovat. „Celkovou škodu zatím nedokážeme vyčíslit,“ dodal.