Podle Litomiského se tři lékaři FN skutku dopustili tím, že při poskytování zdravotní péče jeho těhotné manželce nepostupovali svědomitě a poctivě a takzvaně de lege artis, a že mají na svědomí smrt nejen jeho ženy, ale i nenarozeného syna. Manželka Litomiského byla 2. srpna 2003 ve 26. týdnu těhotenství přijata s komplikacemi na porodnicko-gynekologické oddělení fakultní nemocnice. Podávaná antibiotika jí měla zlepšit zdravotní stav, což se však nestalo.

Dne 19. srpna v noci nastaly komplikace, u pacientky se zvýšila tělesná teplota a lékařům se nepodařilo zachytit ozvy plodu. O den později ráno žena spontánně porodila již mrtvého syna. Následně se prudce zhoršil zdravotní stav rodičky a musela být přemístěna na jednotku intenzivní péče. Dne 23. srpna manželka Litomiského zemřela.

„Jsme přesvědčeni, že nemocnice zvolila nesprávný konzervativní postup léčby. Určitě existoval ještě jiný způsob, aby nedošlo k takovým škodám, třeba vyvolat předčasný porod. O peníze vůbec nejde, před klientem stojí otázka, kdo za to může,“ tvrdil právní zástupce Litomiského Tomáš Narcis.
Policie zastavila vyšetřování případu na základě znaleckých posudků, podle nichž lékaři nepochybili. Jeden z posudků, vypracovaný znalcem, který nebyl pověřen soudem, ale tvrdí, že konzervativní způsob léčby byl zvolen nesprávně. Podle právní zástupkyně nemocnice Radmily Fejfarové pacientka s konzervativní léčbou souhlasila.

Krajský soud odročil jednání na neurčito. Na návrh obhájce Litomiského budou předvoláni k výslechu lékaři, kteří o léčbě těhotné ženy rozhodovali. Jeden z nich však ve fakultní nemoci již nepracuje a často pobývá v zahraničí.