Muž z Desné, který se v neděli vydal na túru z Pece pod Sněžkou do Harrachova, byl nalezen bez známek života v polském prostoru u Violíku. Záchranáři z Pece pod Sněžkou, Harrachova a Špindlerova Mlýna ho hledali od půl šesté ráno, kdy muže začali pohřešovat jeho rodiče.

“Pročesali jsme nejdřív celou hranici, všechny přístupové cesty, ale muže se nám nepodařilo najít. Proto jsme povolali na pomoc policejní vrtulník z Prahy,“ uvedl náčelník krkonošských záchranářů Adolf Klepš.

Muž, kterého posádka helikoptéry objevila bez známek života kolem čtrnácté hodiny, zřejmě sešel z cesty, asi nezvládl naplánovaný úsek do tmy. „K záchytným bodům Martinovky a Labské měl daleko. Asi podcenil síly,“ odtušil Klepš.

Horský terén je teď tvrdý a zledovatělý, v místech, kde byl turista nalezen, jde o prudší lokalitu. „Horská služba stále upozorňuje na nebezpečí. Je smutné, že jde o člověka, který byl zvyklý absolvovat i šestihodinové túry. Pocházel odtud. Příčinu jeho smrti šetří polští policisté a lékaři. My k tomu víc nemůžeme říct," dodal Klepš.