„Auto projelo kolem dvou nezletilých dívek, které se vracely ze školy. Řidič zastavil poblíž Truhlářství Nečas a zeptal se jich na cestu do Křenova. Když dívky přišly k vozidlu, zjistily, ze muž má kalhoty a spodní prádlo stažené ke kotníkům. Dívenky k sobě do vozu nelákal, ani na své obnažení nijak neupozorňoval,“ uvedla vrchní inspektorka svitavské policie Anna Štengerová.

Neznámý muž je střední postavy, má krátké černé vlasy a je bez vousů. „Škoda, že si dívky nezapamatovaly SPZ vozidla,“ poznamenala Štengerová. Podle ní je důvodné podezření, že se jedná o stejného muže, který se 20. února letošního roku na silnici mezi Moravskou Chrastovou a Březovou nad Svitavou podobným způsobem ve stejném vozidle obnažoval před dvěma nezletilými dívkami a jedním chlapcem.

Svitavská policie pátrá nejen po tomto řidiči, ale i po jiném muži, který se v Březové nad Svitavskou v lednu letošního roku obnažoval a masturboval před sedmiletou dívkou. „Pachatele zachytila městská videokamera. Jedná se o padesátiletého až pětapadesátiletého muže, vysokého asi 175 centimetrů, plnoštíhlé postavy, oválného obličeje se silně prošedivělým strništěm, kratší bradou a vlasy. Policie prošetřuje několik možných pachatelů,“ řekla nám včera vrchní inspektorka s tím, že policisté přivítají jakékoliv inforace o obou případech na telefonní lince 974 578 651.

Policisté žádají veřejnost o pomoc také při objasnění případu, který se stal tento týden v úterý. Před čtvrtou hodinou odpoledne se v Litomyšli u jedné střední školy neznámý muž obnažoval před studentkami. „Stáhl si kalhoty a onanoval. Bohužel až po hodině byla celá věc oznámena na policii. Ta po pachateli intenzivně pátrá,“ řekla včera Anna Štengerová.

Podle výpovědi studentek se jedná o muže ve věku kolem 35 let, plnoštíhlé postavy vysoké 170 až 180 centimetrů, má špinavé blond vlasy. Muž měl kulatý oholený obličej, na sobě vytahaný pletený svetr šedé barvy a světle šedé kalhoty na gumu. Policie uvítá informace o tomto muži na čísle 974 578 710 nebo na lince 158.