Vůdčí roli ve skupině měl čtyřiačtyřicetiletý Pavel Smrž z Prahy, který obdržel šestiletý trest ve věznici s ostrahou. Podle verdiktu senátu obžalovaný v letech 2005 a 2006 po předchozí dohodě s občany Spolkové republiky Německo na své chalupě v Bašnici na Jičínsku vyráběl z volně dostupného léku Modafen větší množství pervitinu. Drogu předal v Chebu, Karlových Varech a na jiných místech německým distributorům, kteří ji ukrytou v automobilech převáželi do Německa, kde s ní obchodovali. Němečtí kurýři platili Smržovi za gram pervitinu 30 nebo 40 eur, avšak němečtí koneční uživatelé zaplatili až 90 eur. Pavel Smrž tak v letech 2005 a 2006 za drogu získal nejméně 4,7 milionu korun.

Pavel Smrž byl potrestán i za nedovolené ozbrojování. Ačkoliv nebyl držitelem zbrojního průkazu, policie u něho v pražském bytě, na chalupě v Bašici a ve vozidle Karla Raška objevila větší množství střelných zbraní, střeliva a výbušniny.

Na lavici obžalovaných usedl i kožní lékař Miloš Kravciv, který měl pro výrobu pervitinu obstarávat v lékárnách ve velkém množství volně dostupný lék Modafen. „Vzal jsem v lékárně tolik balení, kolik mi tam byli ochotni prodat,“ vypověděl u soudu. Kravciv později domlouval v lékárnách, že si potřebné množství léku vyzvedne osobně Smrž. „Nevěděl jsem, že se z něho vyrábí pervitin. Myslel jsem, že je Modafen na vývoz do Německa, kde je mnohem dražší než u nás,“ tvrdil u soudu lékař. Včera vyslechl verdit: tři roky nepodmíéněně ve věznici s dozorem.

Zbývající obžalovaní, Nataliya Lakatos, Ladislav Smrž a Karel Rašek, se na nezákonné výrobě a obchodování s pervitinem podíleli jen částečně a od soudu odešli s podmínečnými tresty. Rozsudek není pravomocný. Státní zástupce a dva z obžalovaných si ponechali lhůtu na rozmyšlenou, jeden odsouzený se na místě odvolal.