Podle státní zástupkyně Lenky Faltusové se obžalovaní skutku dopustili 25. října loňskéh roku v opuštěném domě v Trutnově. Tam po předchozím společném popíjení alkoholických nápojů a vzájemné slovní rozepři, napadli dalšího Slováka, Miroslava Mihála. „Jozef Nanár ho nejprve dvakrát udeřil otevřenou dlaní do obličeje a poté ho nejméně dvakrát zezadu udeřil kovovou židlí do zad a hlavy. Po zlomení židle oba společně jejími kovovými částmi opakovaně udeřili poškozeného do oblasti bérců a stehen obou dolních končetin, rukou a zad, následně ho kolenem nejméně jedenkrát kopli zepředu do obličeje,“ uvedla v obžalobě Faltusová.

Obžalovaní způsobili poškozenému na celém těle velmi vážná zranění, od zhmoždění mozku a plic počínaje, přes zlomeniny žeber a kostí, až po sečné rány a amputaci posledního článku prostředníku pravé ruky. Po brutálním útoku bratři Nanárovi z domu odešli a nechali poškozeného na místě bez pomoci. Těžce zraněného Mihála našel náhodný chodec poblíž objektu a přivolal rychlou záchrannnou službu. Dne 28. října poškozený na následky zranění v trutnovské nemocnici zemřel.

Jozef Nanár je navíc obviněn z trestných činů porušování domovní svobody a těžkého ublížení na zdraví. Podle obžaloby 2. října loňského roku po půlnoci ve Staré Pace na Jičínsku vnikl do domu, kde žila jeho bývalá družka s jiným mužem. Na jejich výzvy, aby opustil dům, Nanár nereagoval. Když muž chtěl zavolat policii, nezvaný host ho fyzicky napadl a ukradl mu mobilní telefon. Napadený muž utrpěl zranění, která si vyžádala několikatýdenní léčbu.
Včera u soudu Jozef Nanár tvrdil, že Mihála zavraždil jeho mladší bratr Radko. Ten zase za pachatele označil Jozefa. „Byl to dobrý kamarád, neublížil bych mu,“ bránil se starší z bratrů.

Již dvanáckrát soudně trestaný Jozef Nanár se trestných činů měl dopustit v době, kdy byl podmíněně propuštěn z vězení, kde si odpykával třináctiměsíční trest za pohlavní zneužívání. „Je u něho skrytá agrese. Jeho první reakce je pudová, agrese je prvním činem, kterým zareaguje na jakýkoliv podnět,“ uvedla státní zástupkyně Lenka Faltusová s tím, že resocializace zvlášť nebezpečného recidivisty je podle soudních znalců podstatně snížena.