Obžalovaní se měli dopustit 26 skutků a u soudu jim hrozí pět až dvanáct let vězení. Zítra stanou před krajským soudem čtyři muži a jedna žena, kteří čelí obžalobě z úvěrových podvodů. Ve středu začne proces s Ladislavem Zemánkem. Obžalovaný se měl dopustit vraždy. K trestnému činu došlo v prosinci loňského roku na Svitavsku.

O den později začne královéhradecký krajský soud řešit případy ublížení na zdraví a výtržnictví. František Kříž je obviněn, že v září loňského roku ve Dvoře Králové nad Labem pod vlivem alkoholu a drog fyzicky napadl muže, který na následky těžkých zranění na místě zemřel. Krátce před tímto skutkem Kříž fyzicky napadl ještě jiného muže, který musel být hospitalizován v nemocnici.

Poslední pracovní den totoho týdne bude u krajského soudu patřit odročenému hlavnímu líčení s Bulharem Hristo Georgievem Angelovem. Patří ke skupině mužů z Bulharska a ČR, kteří v letech 2003 a 2004 ukradli převážně na základě objednávek kupujících vozidla za více než 10 milionů korun. Zatímco komplice obžalovaného soud již v roce 2006 potrestal, Angelov, který páchal trestnou činnost pod cizím jménem, utekl do Bulharska. Letos v březnu byl zadržen a vydán spravedlnosti do České republiky.