Ovšem minulý týden policie konkurzního správce Wimmera obvinila, že téměř 110 milionů korun z prodeje majetku v letech 2003 až 2005 převáděl na účty různých českých společností. Podle mluvčí východočeské policie Lenky Burýškové kriminalisté nyní vyšetřují, kde peníze skončily. Několik desítek milionů korun, které z majetku firmy zmizely, policisté již zajistili.

Na chrudimské radnici byl už v té době místostarosta Petr Řezníček, který si na Wimmera pamatuje. Jednal s ním o koupi mateřské školy na Rozhledně a také tehdy, když armáda kupovala objekt na ubytovnu. „Pan Wimmer způsobil městu mnoho starostí a hlavně finančních výdajů. Hovořím teď o prodeji komunikací uvnitř Transporty soukromé firmě. Prodej průmyslové zóny v roce 2000 byl podvod založený na nepravdivých údajích. Město bylo mylně informováno správcem Wimmerem i společností, jež pozemky od vlastníků vykupovala a prodala je s nevídaným ziskem, že jsou pozemky zasíťované. Nebyly, to jsou až teď. A pro Chrudim to bohužel znamenalo vrhnout se do obrovských investic. Kdo ve městě v té době znal kromě Wimmera pravdu, ať si sáhne do svědomí,“ tvrdí Petr Řezníček.

Soudce Okresního soudu v Hradci Králové Pavel Trejbal uvalil na Jaroslava Wimmera vazbu. Podle místopředsedy okresního soudu Zdeňka Šulce byl bývalý konkurzní správce Transporty umístěn do Vazební věznice v Hradci Králové, aby v přípravném řízení neovlivňoval při vyšetřování důležité svědky. „Do tří měsíců by měl státní zástupce, který je tímto případem pověřen, rozhodnout, zda podezřelý zůstane dál ve vazbě. Ta může trvat až rok, avšak snahou je, aby vazební řízení byla maximálně urychlena,“ uvedl Šulc.

Okresní soud již poslal všem zúčastněným stranám rozhodnutí o vzetí Wimmera do vazby. „Až se vrátí všechny doručenky, bude celá věc předána krajskému soudu, který bude v případu rozhodovat,“ dodal místopředseda okresního soudu. Pokud se vina konkurzního správce v hlavním soudním líčení prokáže, hrozí Wimmerovi trest odnětí svobody na pět až dvanáct let vězení.