Důchodkyně odešla odpoledne do lesa pro klestí. Jak se zdá, když sekala na zemi dřevo, větrný vír nad ní ulomil ve výšce asi deseti metrů vršek kmenu. Ten ženu zavalil. Když se z lesa dlouho nevracela, rodina ji šla hledat. Bohužel, našli ji už bez známek života.
Pro okrajovou část města, kde žije jen málo lidí, je to tragedie, která zasáhla snad všechny. „Je to strašné, co k tomu říct. Jsem zdrcená. Byla to kamarádka,“ nebylo do řeči Emilii Halámkové. Ještě ráno ji viděli, jak nakupovala v pojízdné prodejně. „Je nás tu málo a tak to je jako když umře příbuzný,“ doplnila Jaroslava Kotíková. Sousedka byla podle ní veselá a pracovitá, svědčí o tom její stále upravená zahrádka. „Neumím si představit, že už ji neuvidím jet s jejím vozíkem. Když si na ni vzpomenu, mám hned slzy v očích,“ uzavřela Kotíková.
Policisté, kteří na místo přijeli až několik hodin po tragédii, případ ještě šetří. Na území Čech došlo v pátek díky větru k dalším dvě zraněním padajícím stromem a velkým finančním ztrátám.