„Zloděj nejprve rozbil trojúhelníkové okénko vpředu a z kabiny si odnesl 55 tisíc korun v hotovosti včetně stravenek za 10 tisíc, které byly ukryty pod přístrojovou deskou. Kromě toho si vzal i navigaci Tom Tom. Celková škoda je 74 tisíc korun," sečetla ztráty policejní mluvčí Ivana Baláková.

Usnul za volantem a udělal kotoul s autem

Bořkov - Zřejmě únava po dlouhé cestě autem stála za pondělní nehodou pětatřicetiletého řidiče na komunikaci v Bořkově. Při projíždění obcí usnul za volantem svého osobního vozu, vyjel mimo jízdní pruhy a v příkopu auto otočil na střechu. „Šofér a jeho šestadvacetiletá spolujezdkyně při karambolu utrpěli lehčí zranění, se kterými je zdravotníci přepravili na ošetření do semilské nemocnice," uvedla ke karambolu semilská policejní mluvčí Ivana Baláková. Hmotná škoda je odhadnuta na čtvrt milionu korun. Při dlouhých cestách doporučují policisté přestávky, aby se organismus vzpamatoval.

Při Tour de Pivo přišel mladík o notebook

Harrachov - Velmi kruté probuzení čekalo minulý týden na dvaadvacetiletého mladíka z Litoměřicka. Když ve středu přicestoval za prací do Harrachova, ještě netušil, že druhý den bude lehčí o notebook v hodnotě 10 tisíc korun. Ještě před příchodem do zaměstnání, kam měl nastoupit druhý den ráno, si pobyt v Harrachově chtěl zpříjemnit v místních restauračních zařízeních a hernách. Po vzoru Švejka „pil jedno pivo za druhým" a chmelový mok prokládal ještě tvrdým alkoholem. Když se druhý den ráno vzbudil na svém hotelu, zjistil, že mu chybí batoh s notebookem. „Vzhledem k množství zkonzumovaného alkoholu si ale nebyl schopen z předchozího dne nic vybavit, proto vůbec netuší co se s ním a jeho batohem dělo. Předpokládá, že ho někde zapomněl nebo ztratil," informovala semilská policejní mluvčí Ivana Baláková. Dodala, že poté, co mladíkovi batoh nikdo nevrátil, podává na neznámého pachatele trestní oznámení pro spáchání přečinu zatajení věci. Případem se nyní zabývají policisté obvodního oddělení policie Harrachov.

Po nezvané návštěvě musí opravit dveře

Čistá u Horek - Mezi 9. srpnem a 19. zářím se do chalupy v obci vloupal zloděj. Do domu vnikl zadními dveřmi, které násilím vytrhl. Hledal tu vlastně jen barevné kovy. Ty získá ze dvou prodlužovacích kabelů, které sebral. Mají hodnotu 2 tisíce korun, na další tisícovku přijde majitele oprava dveří.

Alkohol nepatří za volant, ale ani za řídítka

Rtyně v Podkrkonoší - Hospodskou průpovídku, že řidič má být veselý, si zřejmě vzal k srdci a žaludku devětatřicetiletý muž, kterého v neděli dopoledne zadržela silniční hlídka ve Rtyni v Podkrkonoší. Muž z okřídleného rčení sice vypustil zmínku o volantu a držel se řídítek motocyklu, nicméně tato výmluva mu nebyla moc platná, neboť mu strážci zákona při dechové zkoušce naměřila 2 promile alkoholu. Muži teď hrozí, že stráví další rok za mřížemi.

Zima se valem blíží a zloději se vybavují

Janské Lázně - Sněhové frézy se zachtělo chmatákovi, který se zřejmě již připravuje na zimu, ale nechce se mu za vybavení platit z vlastní kapsy. Proto se vloupal do objektu v Janských Lázních a frézu odcizil.