Mladík ze Železného Brodu podle obžaloby zneužil několik děvčat, kterým často ještě nebylo 15 let. Některé znásilnil, poté pořizoval a také šířil intimní fotografie. Znalec z oboru sexuologie Slavoj Brichcín dnes u soudu řekl, že pobyt obžalovaného na svobodě je společensky nebezpečný, navrhl proto ochrannou ústavní léčbu.

Bukvic podle Brichcína trpí adolescentofilií, zaměřuje se na dívky ve věku 13 a 14 let. Navíc ve styku s objektem svého zájmu ztrácí kontrolu a je agresivní. Zažila to čtrnáctiletá dívka z České Lípy, kterou podle obžaloby loni na podzim znásilnil. K soudu dnes přišla její matka, výslech dívky lékařka nedoporučila. Děvče se ze svého otřesného zážitku stále ještě nevzpamatovalo, bere antidepresiva a léčí se ambulantně. V případě výslechu před soudem a setkáním s Bukvicem by ale podle lékařky hrozilo zhoršení stavu a pravděpodobně hospitalizace.

Bukvic se za své jednání matce dívky omluvil. „Nikdy nebylo mým záměrem jí ublížit,“ řekl matce. Že by byla jeho sexuální orientace mimo běžné normy, si však nepřipouští. „Měl jsem i dívky starší, u některých z nich jsem ani nevěděl, kolik jim je,“ tvrdil. Podle sexuologa bude hodně záležet na tom, zda bude Bukvic s lékaři spolupracovat. „Svou anomálii může zvládnout, je schopen kontaktu s dospělými ženami, stále pro něj ale budou nejpřitažlivější dívky ve věku 13 a 14 let,“ řekl znalec. Léčba tak musí být podle něj trvalá.

Obžalovaný se teď léčí v psychiatrické léčebně v Kosmonosech. K většině skutků se doznal, odmítl pouze obvinění, že dívky znásilnil. Podle spisu se trestné činnosti dopouštěl zhruba tři roky, a to od roku 2006 do roku 2009.

Kontaktoval dívky ve svém okolí nebo se s nimi seznamoval prostřednictvím internetových sociálních sítí. Před jednou z dívek například masturboval, po dalších žádal orální nebo anální styk a nutil je k souloži, přestože věděl, že jim ještě nebylo 15 let. Nahé dívky běžně fotografoval, snímky se údajně objevily i na internetu.