Sedmadvacetiletý muž kradl a porušoval domovní svobodu.Sedmadvacetiletý muž kradl a porušoval domovní svobodu.Zdroj: Policie ČRKoncem září kriminalisté objasnili téměř dvě desítky skutků protiprávního jednání, ke kterému docházelo od začátku července do konce září tohoto roku v Trutnově, přičemž obviněný muž způsobil škodu na majetku téměř 60 tisíc korun. Informovala o tom policejní mluvčí Šárka Pižlová. Policisté proti 27letému muži zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody.

„Obviněnému muži klademe za vinu, že téměř ve všech případech „nakupoval“ bez zaplacení, přičemž se zaměřil zejména na drogistické zboží. Třikrát zavítal na zahradu, balkon či do společné chodby odkud odcizil dětské kolo, svářečku a elektrokoloběžku," popsala policejní mluvčí.

Snímek z místa krádeže.
Stále bere, co mu nepatří. Zloděj kradl v prodejně, sklepě, ze zahrady i auta

Kriminalisté muže eskortovali do věznice, jelikož na něho byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody za jinou protiprávní činnost. „Jedná se o muže s bohatou trestní minulostí, který byl již v posledních třech letech mimo jiné odsouzen za majetkovou trestnou činnost a již strávil nějaký čas ve vězení. V případě prokázání viny mu hrozí tři roky ve vězení," doplnila Šárka Pižlová.