Krátce po osmé večer zavolala na tísňovou linku manželka pohřešovaného. Její muž odjel z Prahy na chalupu do Horních Albeřic v Krkonoších. Když se mu opakovaně snažila dovolat, telefon nezvedal. Protože má pravidelně užívat léky, měla strach, zda se mu něco nestalo. Sousedka z vedlejšího pensionu navíc uvedla, že jejich chalupa je zamčená, na bouchání nikdo nereaguje, ale auto stojí venku. 

Do akce proto vyrazili policisté i hasiči. Vnikli do chalupy, ale dotyčného v ní nenašli. Od manželky zjistili, že se chodí koupat do asi kilometr vzdáleného domu, od kterého mají zapůjčené klíče. V tu chvíli se pro ně výjezd k otevření bytu změnil v pátrací akci. Vytvořili proto rojnici. "Pomocí vozidel, svítilen i termokamery bylo prohledáváno okolí sousedních chalup včetně vodní nádrže u jednoho z penzionů," oznámil Tadeáš Hlinka, na místě zasahující dobrovolný hasič z Horní Maršova.

Hodinu po oznámení události muže vypátrali. "Ležel na louce několik desítek metrů od objektu zvaného Country Hill, podchlazený a zmatený. Do péče si ho okamžitě převzali záchranáři, kteří jej po prvotním ošetření převezli do Oblastní nemocnice v Trutnově," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Hasiči muže zabalili do izotermické folie a předali zdravotníkům.

U otevřené chalupy vyměnili vložku zámku a opět ji zamkli. "Společným zásahem základních složek Integrovaného záchranného systému se při této události podařilo zachránit další lidský život," ocenil Tadeáš Hlinka.

Podchlazeného a vyčerpaného muže maršovští hasiči zachránili i díky čtyřkolce.
Maršovští jsou opět ve finále ankety Dobrovolní hasiči roku