„Obviněnému klademe za vinu, že od rozchodu s přítelkyní, ke kterému došlo v roce 2016, jí úmyslně zasílal velké množství obtěžujících SMS zpráv, ve kterých poškozenou vulgárně oslovoval, nadával jí a vyhrožoval újmou na zdraví. Poškozenou obtěžovat i telefonicky, když její telefonní číslo vytočil například stokrát za den. I v telefonátech měl ženu psychicky deptat a vyhrožovat jí. Poté co si našla nový vztah, začal formou SMS zpráv obtěžovat i jejího přítele, kterého koncem roku 2017 fyzicky napadl,“ sdělila Šárka Pižlová, mluvčí policie.

„Jeho nevybíravé chování měla negativně pocítit i jejich nezletilá dcera, před kterou matku vulgárně oslovoval a naváděl jí proti ní, dodala. Obviněný muž byl kvůli nebezpečnému vyhrožování odsouzen v roce 2016. Ve svém nezákonném jednání však pokračoval. Nyní soudce Okresního soudu v Trutnově přijal návrh policejního komisaře na vzetí muže do vazby. Obviněný je nyní ve vazební věznici. V případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.

Policisté hledají řidiče skútru, který srazil snowboardistku  

Janské Lázně - Policie žádá příznivce zimních sportů o pomoc při hledání muže, který v pátek 29. prosince deset minut po 21. hodině (po skončení večerního lyžování na Protěži v Janských Lázních) na skútru jedoucím od dolní stanice lanové dráhy na Černou horu srazil na konci mostu snowboardistku, která se vracela z večerního lyžování. Řidič po střetu s ženou nezastavil a z místa ujel směrem ke sjezdovce Protěž. Jedná se most přes silnici, který využívají lyžaři jako „přibližovadlo“ k dolní stanici lanové dráhy.

"Trutnovští kriminalisté v současné době žádají svědky, kteří byli v pátek 29. prosince na večerním lyžování na Protěži a kteří byli svědky výše popsané srážky snowboardistky se skútrem nebo lyžaře, kteří se v tuto dobu pohybovali v blízkém okolí a v prostorech dolní lanové stanice na Protěži, nechť neprodleně kontaktují bezplatnou telefonní linku 158. Pokud snad někdo z projíždějících či osob u lanové stanice na Protěži měl na helmě zapnutou kameru a vznikl tak záznam o nehodě či záznam z okolí, prosím předložte jej policistům, pomůžete tak k objasnění případu," oznámila mluvčí Šárka Pižlová. Muži hrozí pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti v případě prokázání viny až dva roky vězení.