"V uplynulých dnech policejní komisař zahájil úkony trestního stíhání proti 29letému muži, kterého viníme ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, z přečinu krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Obviněný muž podle ní jedné dubnové noci ve Vlčicích u Trutnova vnikl na dvě zahrady a tam se "dopustil protiprávního jednání". Nejprve z neuzamčeného vozidla Hummer stojícího na zahradě odcizil z kabelky veškeré doklady a klíče, čímž způsobil celkovou škodu 500 korun českých.

"Ve druhém případě násilím vnikl do motorového vozidla Škoda, které následně nastartoval a odcizil. Poškozený vyčíslil škodu na odcizených věcech uvnitř v hodnotě téměř 10 tisíc korun a samotnou škodu na odcizeném automobilu 35 tisíc korun," řekla Pižlová. 

Řidiče i s odcizeným vozidlem vypátrali policisté v Jihlavě při běžné kontrole. Lustrací zjistili, že řidič usedl za volant i přes vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a dále i to, že vůz je kradený. Muže zadrželi a eskortovali do Trutnova k dalšímu opatření.

Obviněný muž, jak dodala policie, se výše uvedeného jednání dopustil i přes to, že byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v trvání 138 měsíců a byl podmínečně propuštěn se zkušební dobou do roku 2027.  

"Soudce Okresního soudu v Trutnově minulý týden rozhodl o tom, že bude stíhán vazebně," dodala Pižlová.