Policisté z Pece pod Sněžkou v pátek ráno jeden takový případ řešili. „V průběhu noci úřadoval v jednom z penzionů zloděj. Přivolaní policisté zjistili, že z několika neuzamčených pokojů ubytovaných zahraničních hostů lapka odcizil notebook, DVD přehrávač a tablet. Poškození v tomto případě vyčíslili škodu na necelých 29 tisíc korun," sdělil Udo Ertner, tiskový mluvčí trutnovské policie. Ke krádeži došlo, když na pokoji turisté spali. Přesto nic nezaznamenali.

Podobný případ od pátku řeší také jejich kolegové ze Špindlerova Mlýna. Opět se jednalo o volně přístupný pokoje jednoho z penzionů. Tentokrát se ztratil mobilní telefon a tablet. „Okradený zahraniční turista vyčíslil škodu na částku převyšující 47 tisíc korun," doplnil Udo Ertner. Pokud se policistům podaří zloděje dostihnout, mohou jít na dva roky do vězení.

Oba případy jsou příkladem toho, že i v době rekreace musí být lidé bdělí a na osobní věci a jiné cennosti si dávat možná ještě lepší pozor. „Nedávejte zlodějům šanci svou nepozorností a někdy až lehkomyslností. Volně přístupné penziony, které se v noci nezamykají, jsou pro náhodné zloděje velkým lákadlem," dodal Udo Ertner.