V pátek zaprotokolovali krátce po poledni policisté ze Špindlerova Mlýna krádež střešního boxu, který zmizel za zaparkovaného osobního vozidla značky Volkswagen. „Provedeným šetřením a ohledáním místa činu policejní hlídka zjistila, že dosud neznámý zloděj ze střechy zaparkovaného dopravního prostředku, který stál před jedním z hotelů v části Labská, odcizil černý střešní box značky Thule. Uvnitř byly uloženy čtyři páry sjezdových lyží s lyžařskými holemi. Širším ohledáním místa činu policisté zjistili, že s největší pravděpodobností stejný zloděj či zloději nedaleko místa krádeže uvedeného boxu odcizili ze zaparkovaného osobního motorového vozidla Mercedes přední přídavné světlomety," uvedl Udo Ertner, tiskový mluvčí trutnovské policie.

Podobný případ se stal také v nejznámějším horském středisku. Tentokrát šlo o násilné vniknutí do střešního boxu. Došlo k němu v centru města. „Z přídavného úložného prostoru, který byl namontován na střeše zaparkovaného osobního vozidla Audi, zloděj odcizil rovněž dva páry uložených sjezdových lyží. Poškození v uvedených třech případech vyčíslili škodu na necelých 78 tisíc korun. Za přečiny krádež a poškození cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let. Místní policisté se svými kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování po zloději a odcizených věcech intenzivně pátrají," dodal Ertner.

Policie doporučuje všem návštěvníkům Krkonoš, aby nedávali zlodějům šanci svou nepozorností a někdy až lehkomyslností.

„Krádež odložených věcí ze zajištěného automobilu či střešního boxu je pro otrlého zloděje otázkou několika minut. Nenechávejte proto v dopravních prostředcích ani střešních boxech v době, kdy je nemáte zcela pod kontrolou žádné cennější věci. Sportovní výbavu je vždy výhodnější ukládat do lyžáren či místností k tomu určených. Počítače, fotoaparáty a další osobní věci by neměly zůstávat na sedadlech automobilů, ale na bezpečnějším místě v hotelovém pokoji či hotelovém trezoru," vyzval veřejnost Udo Ertner.

(njt)