Jste si jisti, koho si vpouštíte do domu? Takovou obavu má asi převážná většina z nás, když si do svých domovů zveme nějaké řemeslníky, či opraváře a nebo právě i takové profese jako je například kominík. V minulosti jsme již několikrát varovali před falešnými kominíky, ale ne vždy musí být kominík falešný, a přesto se z něj může vyklubat podvodník.

Takový případ řešili počátkem tohoto roku semilští kriminalisté. Kominík, 54letý muž ze Středních Čech, vybíral od lidí na Semilsku zálohy na opravy komínů, které buď následně provedeny vůbec nebyly nebo byly provedeny jen částečně. Nabízel převážně nové vyvložkování komínů. Takto si počínal od března do prosince loňského roku.

V průběhu měsíce února tohoto roku ve svých aktivitách muž pokračoval, kdy se jednalo o několik půjček finančních prostředků, které vylákal od lidí pod různými legendami souvisejícími s nákupem materiálu na opravy komínů. Opětovně totiž navštívil některé ze svých zákazníků, u kterých v minulosti dělal opravu komínů s tím, že je ještě potřeba něco dodělat. Muž má tak na svědomí na Semilsku desítky případů, kdy se mu podařilo postupně vylákaz z lidí celkovou částku 200 tisíc korun.

Semilští kriminalisté byli podvodnému kominíkovi již delší dobu na horké stopě. Nyní se bude muset muž za své kominické kousky zpovídat před soudem. Policejní komisař sdělil 54letému muži obvinění pro trestný čin podvodu, za který mu nyní hrozí s ohledem na větší škodu trest odnětí svobody od jednoho do pěti let. Trestní stíhání muže probíhá na svobodě.