Ačkoliv má sdružení pro Vízmburk v Havlovicích své přirozené příznivce i odpůrce, kteří by finanční prostředky raději investovali na jiných místech, jeho činnost je na první pohled viditelná.

Hrad Vízmburk se proměňuje, konají se zde společenské akce s historickým nádechem a středověcí nadšenci zde tráví hodiny volného času. Jde jim o to, aby trosky středověkého sídla, které je od roku 1958 vedeno jako Národní kulturní památka České republiky, zrestaurovali.

Nepochopitelně proto působí zpráva, kterou místopředseda sdružení Jaroslav Balcar umístil na začátku týdne na oficiální webové stránky, které se hradu Vízmburk věnují. „Během minulého týdne navštívil nádvoří našeho hradu neznámý vandal, který si zřejmě potřeboval dokázat svou sílu či odpor k našemu sdružení. I když je hrad uzamčen a vstup zakázán, tak pronikl na nádvoří zřejmě po lešení. Vykopl dveře do sklepa, ze skříněk vysypal drobné nářadí, oddělal mříž od studny a vhodil tam pomůcky na dětský den, oddělal kanál a vhodil tam kámen a dokonce oddělal bednění do východního sklepení. I tací jsou mezi námi. Věřím, že brzy škůdce vypátráme," napsal jeden z duchovních patronů havlovické památky, která se nachází v havlovických lesích na hranici s Červeným Kostelcem.

Sdružení podnět k vyšetřování na Policii České republiky ovšem nepodalo.