V Turnově společně oslavovali shledání a když jim došly kolem druhé hodiny nad ránem cigarety, dohodli se, že si pro ně zajdou na nedalekou benzínku. Protože ale byli kuřáci líní, žadonili stále, aby je dívka na čerpací stanici svezla autem, a to tak dlouho, až jim vyhověla. Než ke stanici parta dojela, vozidlo zastavili a zkontrolovali policisté. „Poté, co policisté zjistili, že má řidička v sobě přes 1 promile alkoholu, zadrželi jí na místě řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. Kromě toho si mladá řidička převzala záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého se nyní zodpovídá ve zkráceném přípravném řízení," informovala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Dovolená manželům přišla draho

Semilsko - Když se manželé ze Semilska vrátili z dovolené, nemohl nejprve 69letý muž doma nalézt svůj mobilní telefon značky Samsung Galaxy v hodnotě 6 000 korun. Domníval se, že ho někam založil. Potom, co mu ale jeho manželka po nákupu ve městě sdělila, že jim někdo vybral z účtu peníze, pochopil, že je v době jejich nepřítomnosti okradl zloděj, a tak vše oznámil policistům. Ti nyní zjišťují, kdo dům navštívil. Pachatel jim odcizil kromě mobilního telefonu i finanční hotovost, ke které se dostal prostřednictvím nalezené platební karty. Neznámý vnikl do obydlí bez užití hrubého násilí. Jak, to nyní policisté zjišťují.

Při couvání zničil telefonní sloup

Jilemnice - Řidič nákladního vozu Mercedes zajišťující komunální služby ve Spojovací ulici couval tak neopatrně, že výfukem zachytil telefonní kabel, který vytrhl i s uchycením z rodinného domu a současně vyvrátil sloup telefonního vedení. Policisté po zjištění, že řidič nepožil alkohol, mu za nepozornost uložili blokovou pokutu. Majiteli rodinného domu a soukromé telekomunikační společnosti způsobil škodu za nejméně 22 000 korun.