Devatenáctiletý mladík vyčíslil škodu na necelých 20 tisíc korun. Šedý Samsung Galaxy odcizil lapka ze stolu na jedné chatě ve Špindlerově Mlýně, kde ho majitelka nechala ležet bez dozoru v nočních hodinách. V tomto případě škoda nepřesáhla 5 tisíc korun a policisté jej proto zadokumentovali pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Ve druhém případě se na policisty s žádostí o pomoc v sobotu večer obrátila osmatřicetiletá žena, která přišla v jedné restauraci ve Špindlerově Mlýně o svou oranžovou kabelku. Z její výpovědi vyplynulo, že v podvečer přišla do restaurace a kabelku si pověsila za sebe na židli. Přišla o doklady, finanční hotovost, vše v hodnotě přesahující 12 tisíc korun.

Nezodpovědní řidiči Opět drogy a alkohol!

Během víkendu policisté na okrese Trutnov odhalili pět řidičů, kterým vyšel pozitivní test na drogy. Ve dvou případech se jednalo o Trutnovsko, dále se jednalo o Pec pod Sněžkou, Hostinné a Špindlerův Mlýn.

Sprejeři o sobě dali vědět, „ozdobili" garáže

V průběhu víkendu neznámý sprejer o sobě dal vědět za Vápenkou v Trutnově, kde posprejoval zdi a garáže několika majitelů. Pro své „dílo" si vybral žlutou, stříbrnou a černou barvu. Předběžná škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun. Policisté případ dokumentují pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za který mu hrozí až jeden rok vězení.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli v pátek 8. ledna 2016 k dopravní nehodě, která se stala v Libavské ulici v Trutnově. Při nárazu osobního vozidla do stromu byla jedna osoba zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli u auta protipožární opatření a zabezpečili ho proti úniku provozních kapalin.

Tři jednotky profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolných hasičů z Bílé Třemešné a Hajnice byly v sobotu před půl sedmou ráno přivolány do supermarketu na Benešově nábřeží ve Dvoře Králové nad Labem, kde byl hlášen požár. Hasiči po provedeném průzkumu celého prostoru zjistili, že došlo k poruše čidla a chybnému sepnutí elektrické požární signalizace.

Jednotka profesionálních hasičů z Vrchlabí byla krátce před devátou hodinou ráno požádána o otevření bytu v ulici Palackého ve Vrchlabí. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen uživatel bytu bez známek života.

V sobotu 9. ledna 2016 v noci vyjeli profesionální hasiči z Trutnova k nehodě osobního vozidla v Dolní promenádě v Janských Lázních. Řidič osobního vozidla Audi A4 z dosud nejasných příčin sjel zadní částí do potoka. Hasiči pomocí navijáku vyprošťovacího automobilu vytáhli vůz zpět na vozovku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Beze škody se obešel požár osobního vozidla, ke kterému vyjeli v sobotu v podvečer profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova do Krkonošské ulice v Janských Lázních. Jednalo se o vzníceni antikorozního laku u výfuku. Majitel uvedl, že mu hmotná škoda na vozidle nevznikla.

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Trutnova – Horního Starého Města vyjeli ve 20:50 hodin k požáru sazí v komíně rodinného domu v Přádelnické ulici v Trutnově. Požár se obešel beze škody a nedošlo ke zranění osob.

Profesionální hasiči z Vrchlabí, Trutnova a dobrovolní hasiči z Hostinného vyjeli v neděli 10. ledna 2016 k dopravní nehodě osobního vozidla do obce Javorník. Při nehodě skončil vůz mimo vozovku a jedna osoba byla zraněna. Po nezbytném ošetření byla záchrannou službou převezena do nemocnice. Hasiči pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli havarovaný vůz zpět na vozovku a zajistili ho proti požáru. Příčiny nehody šetří Policie ČR.